BSH Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklarla bir ortaya geldi

BSH Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklarla bir ortaya geldi

BSH Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklarla bir ortaya geldi BSH Türkiye CEO’su Gökhan Sığın ve BSH Gelişen ...

BSH Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklarla bir ortaya geldi

BSH Türkiye CEO’su Gökhan Sığın ve BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Burçin Girit, Geleceği Kodlayanlar Projesi’nin yıldızları olan öğrencilerle bir ortaya geldi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen aktiflik BSH Türkiye’nin YouTube ve Facebook hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Türkiye’de Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo markalarıyla üretim yapan ve geleceği şekillendiren teknolojilere imza atan BSH Türkiye, yarınının geleceği olan çocuklara yönelik, başta Geleceği Kodlayanlar projesi olmak üzere çeşitli çalışmalarla kıymet ve takviye vermeye devam ediyor.BSH Türkiye CEO’su Gökhan Sığın ve BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Burçin Girit, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklarla birlikte kutlamak için Geleceği Kodlayanlar Projesi’nin yıldızları olan öğrencilerle bir ortaya geldi.

YouTube ve Facebook’tan canlı yayın

22 Nisan günü saat 16:00’da gerçekleştirilen ve BSH Türkiye’nin YouTube ve Facebook hesaplarından canlı yayınlanan aktifliğe katılan öğrenciler ve eğitmenleri Fuat Tosun, Geleceği Kodlayanlar projesinde öğrendiklerinin hayatlarına nasıl yansıdığını anlattı ve bu projeye 2017 yılından beri dayanak veren BSH Türkiye’ye teşekkür etti.

BSH Türkiye CEO’su Gökhan Sığın ve BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi, Kurumsal İrtibat Yöneticisi Burçin Girit, BSH Türkiye’nin, çocukların ve gençlerin 21. yüzyılın temel hünerleriyle donanmalarına takviye vermek maksadıyla hayata geçirdiği Geleceği Kodlayanlar projesi kapsamında aktifliğe katılan yıldız öğrencilere sorular yöneltti. Sorular kapsamında öğrencilerden ve eğitmenlerinden başta 23 Nisan’ın çocuklar için nasıl bir mana söz ettiği olmak üzere, projede aldıkları eğitimler ile oyun ve kodlama projeleri bahislerindeki kazanımları hakkında bilgi alındı.

BSH Türkiye CEO’su Gökhan Sığın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklarla birlikte olmanın kendisini çok heyecanlandırdığını belirterek,’’BSH Türkiye olarak çocuklarımızın geleceğimizin inşasındaki kritik rollerini biliyor ve bu doğrultuda çalışmalar yürütmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Geleceği Kodlayanlar Projesi de bu çalışmalarımızın değerli bir göstergesi. BSH Türkiye olarak Geleceği Kodlayanlar projemizle pandemi üzere büyük pürüzlere karşın sürdürülebilir biçimde birinci günden bu yana kesintisiz çalışıyoruz. Zira gelecek için en büyük umudumuz olan çocuklarımıza kodlama, elektronik, robotik, uygulama tasarımı üzere alanlarda yetkinlik kazandırmanın gerekliliğinin çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Bu noktada bir defa daha projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve projemize iştirak sağlayan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum.’’ dedi.

BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi, Kurumsal İrtibat Yöneticisi Burçin Girit, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı öğrencilerle birlikte kutlamanın çok pahalı olduğunu ve çocuklardan ilham aldıklarını söyleyerek, ‘’Teknoloji ve kod okuryazarlığını yaygınlaştırmak, yazılım alanında çocuklarımızın geleceklerine kıymet katmak gayesiyle yola çıktığımız Geleceği Kodlayan projesinin bu noktaya geldiğini görmek çok gurur ve memnunluk verici. Teknoloji üreten bir şirket olarak çağımızın gerekliliği olan teknoloji okuryazarlığı konusuna olan takviyemizi Geleceği Kodlayanlar projesi ile sürdürmeye ve daha fazla çocuğumuzun hayatına dokunmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, BSH Türkiye, 24 kentten toplam 41 farklı kardeş okulun iştirakiyle gerçekleştirilen Geleceği Kodlayanlar projesi kapsamında tüm kardeş okullarda bulunan 337 öğrenciye robotik, kodlama ile ilgili çocuk kitapları ikram etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)