CHP’li Şahin: ‘Düzce’yi yönetecek potansiyelde ilçe idaremiz var’

CHP’li Şahin: ‘Düzce’yi yönetecek potansiyelde ilçe idaremiz var’

CHP Gölyaka İlçe Lideri Abdullah Şahin, gençleri anlayan bir idarenin olmadığını söyledi. Özeleştirilerde bulunan Şahin, bugün ili yönetecek ...

CHP Gölyaka İlçe Lideri Abdullah Şahin, gençleri anlayan bir idarenin olmadığını söyledi. Özeleştirilerde bulunan Şahin, bugün ili yönetecek seviyede bir idarelerinin olduğuna dikkat çekti.

CHP Gölyaka İlçe Lideri Abdullah Şahin, bilhassa yapılacak birinci seçimlerde dikkatleri üzerine toplayan Z nesli ile ilgili konuştu. Gençleri anlayan bir idare anlayışı olmadığından yakınan CHP’li Şahin öz tenkitte de bulunarak şunları söyledi:

“GENÇLER KENDİLERİNE TOPLUMSAL ALAN BULAMIYOR”

“Maneviyatı yitirmişiz. Toplum, tabiata, etrafa, insanımıza ve bütün canlılara çok duyarsız. İkincisi gençleri anlayan bir idare biçimi yok. Ne yazık ki CHP’de de bu oluşum çok gerçek bir yerde diyemiyorum. Bu da sağlıklı bir yapı değil. Bizim amaç kitlemiz gençlerse, biz onlara toplumsal alanlar yaratmalıyız ancak maalesef ben 65 yaşında bir vatandaş olarak, 20 yaşından sonra bu bölgede hiç toplumsal alan bulunmadı ve benim o devirlerde yaşadığım hayatın bir tık üstünü yaşıyor gençler. Kendilerine yer bulamıyorlar. Kendilerini tabir edecekleri toplumsal alanlar yok lakin bu ülke genelinde bir durum. Bu da lokal idarelerin gençliği anlamamasından kaynaklanıyor.”

“GENÇLER İSMİNE SİSTEMLERDEN ÖRNEKLER SUNUYORUM LAKİN SİYASİ BASKI VAR”

Gençlerin ve gençliğin sorunlarına dikkat çekmeye devam eden Lider Şahin, “Gençliğin en büyük sıkıntılarından biri husus bağımlılığı. Öte yandan teknoloji bağımlılığı da sınır safhada. İş konusunda sıkıntılar var. Ülke genelinde bir işsizlik sorunu var. Herkesin iş sahibi olması kelam konusu değil elbette günümüzde lakin iş gücü yaratabilmek, insanlara balık tutmayı öğretmek lazım. Bizim bölgemiz bulunmaz bir fırsat turizm ismine. Çok da işlenilmemiş bir bölge. Ben gençlere, köy muhtarlarına daima Avrupa’da yaşadığım, istikamet verdiğim sistemlerden örnekler sunuyorum. Ama burada bir siyasi baskı var.”

“PALAVRA ANLATANLARIN TOPLUMDA EDERİ KALMADI ARTIK”

Gölyaka’ya geldiğinde bölgenin çok berbat durumda olduğunun altını çizen CHP Gölyaka İlçe Lideri Abdullah Şahin, “Proje, topluma dokunmak ve umut olmak olmalı. Değerli olan bu. Ben bunu başardığımı düşünüyorum. Artık bir karavan yapıyorum Türkiye’yi gezmek istiyorum. Bu manada elimden geldiğince insanları ‘bakın bunlar sizin amaçlarınız olmalı’ diye bilinçlendiriyorum. Ancak daima olarak onlara reaksiyon veren yöneticiler var. Bir belediye lideri var burada. Nereden geldiğini de bilmiyorum. Her yerde Kuran elinde fakat palavra anlatıyor ve kindarlıktan diğer bir şey yok üzerinde. Yalnızca insanlara umut vadediyor ancak ederi kalmadı bunların artık toplum nezdinde. Biz ise hala umut olmaya devam ediyoruz.”

ANKARA’YA SİTEM: “ÇAY ISMARLAYACAK PARAMIZ YOK”

Belediye seçimlerine ait de özeleştiride bulunan Lider Şahin, “Meydanlarda çok büyük kalabalıklar toplandı. Bu kere olduğunu düşündük. Ankara’yı İstanbul’u aldık lakin Gölyaka’yı Düzce’yi alamadık. En zayıf tarafımız Düzce’de bir tane bile belediyemizin olmaması. Ankara’ya şunu söyledik Biz Düzce’de yalnızca Gölyaka’yı kazanmaya yakınız, beni destekleyin dedim lakin komik bir sayı bir çay parası gönderdiler. AKP burada 700 aileye IBAN’dan para göndererek seçim alıyor. Bizim burada topluma çay ısmarlayacak paramız yok.” tabirlerini kullandı.

“AKP PARTİNİN EKONOMİK GÜCÜNÜ ORTAYA KOYARAK SEÇİM KAZANIYOR”

CHP’li Şahin son olarak, “AKP partinin ekonomik gücünü ortaya koyarak seçim kazanıyor. Seçim sonrasında da vatandaşı belediyenin kapısından geri çeviriyorlar. Ülke genelinde CHP’li belediyelerin muvaffakiyetlerini toplum gözlemliyor. Çalmadan, yandaş tutmadan, israfı önleyerek, şeffaf olarak, ayrım yapmadan tabana yönelik çalışmalarla, toplumda beğenisini ve inancını arttırıyor” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)