Ecem Erkek: “Tiyatronun eğitiminin alınabilen bir şey olduğunu çok geç öğrendim.”

Ecem Erkek: “Tiyatronun eğitiminin alınabilen bir şey olduğunu çok geç öğrendim.”

Hem PSM Online’dan hem de Kuvvetli PSM YouTube kanalından seyircilerle buluşan “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu, hoş ve başarılı ...

Hem PSM Online’dan hem de Kuvvetli PSM YouTube kanalından seyircilerle buluşan “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu, hoş ve başarılı oyuncu Ecem Erkek oldu.

Müzikten, stand-up’a, mizahtan şimdiki mevzulara; kültürün her alanına dokunan ve her anı cümbüş dolu dakikalara sahne olan Şiddetli PSM YouTube kanalında yayınlanan “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin yeni kısmında başarılı oyuncu Ecem Erkek, hem samimi itirafları hem de bir o kadar sevinçli tutumuyla geceye damgasını vurdu.

Aslen Sivaslı olan ve çocukluğu Ankara’da geçen başarılı oyuncu, çocukluk yıllarına dair anımsadıklarını; “Müthiş bir çocukluk geçirdim. Artık geriye dönüp baktığımda uygun ki Ankara’da o mahallede, o apartmanda yaşamışım diyorum. Bizim çocukluğumuzda tahminen de bizim yaşadığımız yerde apayrı bir komşuluk alakası vardı. O denli ki Ankara’dan ayrılırken bir daha ne o denli komşuluk ne o denli arkadaşlık görürüm ben diye düşünüyordum. Artık bile Ankara benim gözümü doldurmaya yetiyor.” kelamlarıyla anlattı.

Birebir vakitte konservatuvarlı olan başarılı oyuncu, tiyatro eğitimine yönelmesine dair; “Çok ezbere yaşayan bir ailede büyüdüm ben. Sevgisiz ve saygısızlıkla mutlaka yetişmedim lakin ezber bir hayat vardı bizim için. Daima taklit yapan herkesi güldüren çocuk olmama karşın kimse de beni, bu çocuğun yeteneği var diyerek konservatuvara yönlendirmedi mesela. Ben tiyatronun okulunun olduğunu, eğitimi alınan bir şey olduğunu çok geç öğrendim.” diyerek salondaki herkesi kahkahalara boğdu.

Programın sevilen kısmı “Gözlerimin İçine Bak” ta İbrahim Selim’in sorularını büyük bir içtenlikle karşılık veren hoş oyuncu, İbrahim Selim’in kendisine yönelttiği “Hiç estetiğin var mı?” sorusuna verdiği “Dolaylı yoldan var benim estetiğim.” yanıtıyla merak uyandırdı. Kronik migren rahatsızlığı olduğunu söz eden sevilen oyuncu, “Migren için botoks varmış, ben bunu bilmiyordum. Benim gün geliyor migrenden üç güz gözümü açamadan yattığım oluyor. Ben de bu türlü bir yol olduğunu öğrenince gittim yaptırdım. Lakin çok da korktum. Mimik yapamadığımı düşünmek bile istemiyorum. Botoksu yaptırdıktan birkaç gün sonra alnımın beton dökülmüş üzere olduğunu fark ettim aynada. Kaşımı kaldırıyordum lakin alnım oynamıyor. Tansiyonum 15’e kadar çıktı bunu gördüğümde fakat sonra geçti o efekt çok şükür.” kelamlarıyla anlattığı botoks tecrübesi herkesi güldürdü.

Konservatuvarı bitirdikten sonra çok az bir müddet tiyatro yapma bahtı yakaladığını belirten başarılı oyuncu; “Ankara Devlet Tiyatrosu’nda figüranlık yaparak harçlığımı çıkartıyordum. Daha sonra Nilüfer Kent Tiyatrosu’na gittikten ve Engin Alkan’la çalışma fırsatı yakaladıktan sonra ben tiyatro yapmayı da öğrendim diyebilirim. Bursa’da çok memnundum, beni bıraksalar ömrümün sonuna kadar Bursa’da yaşayabilirdim de. İstanbul’a gelmek üzere bir hevesim hiç yoktu. Doğal artık uygun ki gelmişim diyorum lakin İstanbul’a gelme sürecimiz biraz mecburiyetten de kaynaklandı bizim. Ve tiyatroda yapılacak daha çok şey olduğunu düşünüyorum. Hala tadını tam aldığımı düşünmüyorum. Şu içinden geçtiğimiz sürecin biraz evvel bitip tekrar sahnelere dönmeyi çok arzuluyorum.” kelamlarıyla sahnelere duyduğu hasreti de lisana getirdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)