Garanti BBVA Nardis Konserleri” başlıyor

Garanti BBVA Nardis Konserleri” başlıyor

“Garanti BBVA Nardis Konserleri” başlıyor Uzun yıllardır müziğe verdiği takviyeyle müzikseverlerin birbirinden pahalı sanatkarlarla ...

“Garanti BBVA Nardis Konserleri” başlıyor

Uzun yıllardır müziğe verdiği takviyeyle müzikseverlerin birbirinden pahalı sanatkarlarla buluşmasına aracılık eden Garanti BBVA’nın sponsorluğunda Nardis Konserleri başlıyor. Bu yıl pandemi nedeniyle online olarak gerçekleşecek konserler, sahneport.com üzerinden biletli olarak izlemeye açılacak.

Seri 22 Nisan’da Selen Gülün Trio’nun vereceği konserle başlayacak. Piyanist, bestekar ve müzikçi Selen Gülün’e elektrik basta Alper Yılmaz ve davulda Berke Özgümüş eşlik edecek. Selen Gülün Trio, Nardis performansları için Sürprizler, Öbür ve Yollar albümlerinden seçilmiş modüllerden oluşan retrospektif bir repertuvar hazırladı.

27 Nisan’da Kerem Türkaydın Quartet Nardis sahnesinde olacak. 2018 yılında yayınladığı birinci albümü “Candid Music” ile dinleyicilerin ve eleştirmenlerin övgüsünü toplayan sanatkara trompette Şenova Ülker, davulda Fırtına Kıral, kontrbasta Enver Muhammedi eşlik edecek. Türkaydın, dörtlüsüyle “Candid Music” albümünden kesimler ve caz standartlarından örnekler seslendirecek.

30 Nisan’da ise Dünya Caz Günü özel konseriyle Anıl Şallıel Quartet sahne alacak. Saksafondaki başarısıyla caz sahnesinin parlayan yıldızları ortasında yer alan Şallıel’e piyano ve keyboard’da Tolga Erzurumlu, basta Mehmet İtina ve davulda Ekin Cengizkan eşlik edecek.

2 Mayıs’ta Nardis sahnesine Kaan Bıyıkoğlu Quartet konuk olacak. Türkiye’nin en değerli caz piyanistlerinden Kaan Bıyıkoğlu’na saksafonda Batu Şallıel, kontrbasta Enver Muhammedi ve davulda Ekin Cengizkan eşlik edecek.

Nardis Konserleri’nin kapanışını 4 Mayıs’ta Cem Tuncer Trio yapacak. Gitarist Cem Tuncer’e tenor saksafonda Engin Recepoğulları, basta Volkan Topakoğlu eşlik edecek.

Nardis sahnesinden bant kaydı olarak yayınlanacak konserler, 1 yıl müddet ile erişime açık olacak.

Konser Bilgileri

22 Nisan 2021, 21.30 / Selen Gülün Trio

27 Nisan 2021, 21.30 / Kerem Türkaydın Quartet

30 Nisan 2021, 21.30 / Anıl Şallıel Quartet

2 Mayıs 2021, 21.30 / Kaan Bıyıkoğlu Quartet

4 Mayıs 2021, 21.30 / Cem Tuncer Trio

*Konser biletleri, birinci gösterim gününe kadar 35 TL yerine erken devir indirimiyle 25 TL’ye alınabilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)