Koçtaş, Bölümünde “tse covid-19 inançlı hizmet sertifikası” almaya hak kazanan birinci şirket oldu

Koçtaş, Bölümünde “tse covid-19 inançlı hizmet sertifikası” almaya hak kazanan birinci şirket oldu

Pandemi sürecinin başında hem çalışanlarının hem de müşterilerinin sıhhatini korumak için mağazalarında ‘Sıfır Tolerans’ unsurlarını uygulamaya ...

Pandemi sürecinin başında hem çalışanlarının hem de müşterilerinin sıhhatini korumak için mağazalarında ‘Sıfır Tolerans’ unsurlarını uygulamaya alan Koçtaş, bu tedbirlerle dalında öncü oldu ve bir birincisi daha gerçekleştirerek TSE COVID-19 İnançlı Hizmet Sertifikası almaya hak kazandı. 40 mağazada yapılan ve yaklaşık 2 hafta süren kontroller sonucunda Koçtaş’ın tüm gereklilikleri yerinde getirdiği tespit edildi.

Koçtaş, çalışan sıhhatini korumak ve kurumsal sürdürülebilirliği sağlamak emeliyle hijyen ve sanitasyon uygulamalarını bir sistem dahilinde yönetmek üzere Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen İnançlı Hizmet Belgesi’ni yapı market dalında alan birinci şirket olma özelliğini taşıyor.

Mevzuyla ilgili değerlendirmede bulunan Koçtaş Genel Müdürü İhtilal Kılıçoğlu “Pandeminin başlangıcında mağazalarımızı 1,5 ay boyunca büsbütün kapattık. Bu devri önemli bir hazırlık süreci olarak değerlendirdik ve mağazalarımızı tekrar hizmete açtığımız birinci günden itibaren müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sıhhatini korumak ve kurumsal sürdürülebilirliğimizi sağlamak ismine Sağlık Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün yönlendirmeleri doğrultusunda Sıfır Tolerans Manifestosumuzu uygulamaya aldık. Türk Standartları Enstitüsü tarafından hazırlanan İnançlı Hizmet Sertifikasını almaya hak kazanmamız da pandeminin başından bu yana, mağazalarımızda çok süratli halde ve büyük bir titizlikle devreye aldığımız milletlerarası standartlardaki bu önlemlerin ne kadar yerinde olduğunu bir kere daha göstermiş oldu” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)