Konya Olay TV, RTÜK’ten yayın lisansı aldı


Konya’da internet üzerinden yayın yapan Konya Olay TV, RTÜK’ten yayın lisansı alan, Konya’nın ilk ve tek internet televizyon kanalı oldu.

Konya Olay Medya Grup A.Ş. bünyesinde yer alan, Konya Olay TV’ye RTÜK tarafından “Genel Yayın’ türünde 10 yıllık lisans verildi. Yeni nesil televizyonculuk olarak adlandırılan ve internet ortamında yayın yapan Konya Olay TV’nin başvurusunu görüşen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) 28.12.2022 tarihinde yaptığı yılın son toplantısında, 10 yıllık yayın lisansı verdi. Konya’nın ilk ve tek lisanslı internet televizyonu olan Konya Olay TV Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Soylu, dijital televizyonculuğun Konya’daki ilk ve tek medya kuruluşu olduklarını ve yakında usta gazeteci Cengiz Dönmez yönetiminde planlı yayın akışına geçecekleri söyledi.

konya-olay-tv-yonetim-kurulu-baskani-kemal-soylu.jpeg

‘İLKELİ BİR YAYINCILIK YAPACAĞIZ’

Dünya’nın hızla bu sistem televizyon yayıncılığına döndüğünü ve Konya Olay TV olarak kendilerinin de bu sistemin Türkiye’de yasallaştıktan hemen sonra RTÜK’e başvurarak yayın lisansı aldıklarını da belirten Soylu, “Doğru, dürüst, objektif, ilkeli bir yayıncılık yapacağız. Bizi izlemek isteyenler www.konyaolaytv.com URL üzerinden, yada yeni versiyon Android led televizyonlardan 24 saat izleyebilecekler. Ayrıca YouTube, Facebook gibi tüm sosyal medya hesaplarımıza ücretsiz abone olduklarında da canlı yayınlarımızı bu platformlardan da izleyebilecekler” şeklinde konuştu.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*