Konya’dan kısa kısa haberler (3 Ocak 2023)


Konya’da neler oluyor? Konya’dan kısa kısa haberler…

Kaymakam Tortop’a eğitimcilerden ziyaret

Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop’a ziyaretler devam ediyor. Eğitim Bir Sen Selçuklu Şube Başkanı Erdinç Sarıca ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop’a nezaket ziyaretinde bulunarak iyi dileklerini ilettiler.

kaymakam-tortopa-egitimcilerden-ziyaret-1.jpg

Fikir alışverişinin bulunulduğu ziyarette, ilçedeki eğitim konuları da masaya yatırıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kaymakam Tortop, Başkan Sarıca ve beraberindekiler çalışmalarında başar diledi. Ziyaret, hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

Hüyük’e yatırımlar devam edecek

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, meclis üyeleri ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Çiğdem, toplantıda 2022’de yapılan hizmetlerin kısa değerlendirmesinde bulundu.

huyuke-yatirimlar-devam-edecek-1.jpg

Vatandaşın isteklerine en kısa sürede cevap vermeye çalıştıklarını dile getiren Çiğdem, “Mahallelerimizde aşağı yukarı ne eksik biliyoruz, sizler için mahallelerde ivedilik arz eden konuları tekrar gözden geçirelim. Projelerimizi kaldığımız yerden devam ettireceğiz. Hiçbir zaman bahanelerin ardına saklanmadık. Daha fazla eser bırakmak daha fazla iş yapmak istiyoruz.” diye konuştu. Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman İlkay Ceylan da mahallelere yapılan hizmetler için teşekkür etti. •AA

Akören’de yolların kalitesi artıyor

Akören ilçesinde belediye ekipleri, yol bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

yollarin-kalitesi-artiyor-1.jpg

Hava şartları el verdiği ölçüde yollara bakım yapılacağını ifade eden Belediye Başkanı İsmail Arslan, “İlçemiz Yenimahalle’de ekiplerimiz tarafından yol bakım ve onarım çalışmalarımız devam etmektedir. Yollarımızın kalitesi her geçen gün artıyor. Vatandaşlarımızın konforlu bir ulaşım sağlaması için ekiplerimiz sahada. Hangi mahallemizde yol sorunu varsa ekiplerimiz hemen müdahale ediyor” dedi. Başkan Arslan, “Ayrıca sahada özveri ile çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. İlçemizi birlik ve beraberlik içinde yönetmeye devam edeceğiz” diye konutu.

Sıtkı Aslanhan Akşehir’de konferans verecek

Akşehir’de kültürel etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor.

sitki-aslanhan-001.jpg

Akşehir Belediyesi tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: 6 Ocak Cuma günü saat 20:00’da Akşehir Kültür Merkezinde Sıtkı Aslanhan’ın gerçekleştireceği ‘Bilinçli Aile Duyarlı Genç’ konulu konferansa tüm halkımız davetlidir. İlçede yatırımlar kadar kültürel etkinliklere de önem verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Salih Akkaya, “İlçemizde her yaştan insana dokunmaya çalışıyoruz. Toplumun temel taşı ailedir. Biz de aile kurumuna verdiğimiz değerden dolayı böyle bir organizasyon düzenledik. Tüm vatandaşlarımızı konferansımıza bekliyoruz. Etkinliklerimiz tüm hızıyla devam edecek” dedi.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*