Kuveyt Türk’ün kâğıt tasarrufu ağaca dönüşüyor

Kuveyt Türk’ün kâğıt tasarrufu ağaca dönüşüyor

“Değerlerimizle büyüyoruz” anlayışıyla hareket eden Kuveyt Türk, Kâğıtsız Şube Bankacılığı Projesi kapsamında bir taraftan finansal süreçlerdeki ...

“Değerlerimizle büyüyoruz” anlayışıyla hareket eden Kuveyt Türk, Kâğıtsız Şube Bankacılığı Projesi kapsamında bir taraftan finansal süreçlerdeki kâğıt kullanımını azaltırken, öteki taraftan elde ettiği tasarrufla tabiata ağaç dikiyor. “Kâğıt tasarruflarımız ağaca dönüşüyor” yaklaşımıyla hareket eden Kuveyt Türk, fidan yerine 7-8 yaşındaki ağaçları toprakla buluşturuyor ve ağaçların her türlü bakımını yapıyor.

İnovatif eser ve hizmetleriyle dikkat çeken Kuveyt Türk, Kâğıtsız Şube Bankacılığı Projesi ile finansal süreçlerde kâğıt kullanımını önemli düzeylerde azaltırken, bunun sonucunda elde ettiği tasarrufu ağaç dikimine ayırıyor. “Kâğıt tasarruflarımız ağaca dönüşüyor” yaklaşımıyla hareket eden Kuveyt Türk, yalnızca yeşil alanlar oluşturma yaklaşımıyla değil yaşayan canlıların yararını da düşünerek fidan yerine ağaç dikimi yapıyor. Bu kapsamda Kuveyt Türk, 1-2 yaşındaki fidanlar yerine 7-8 yaşındaki ağaçları toprakla buluşturuyor. Uygulama sayede ağaçlar canlılar için daha süratli oksijen üretiyor, etrafın güzelleşmesine daha süratli katkı sağlıyor ve kısa müddette ortam ağaçlandırılmış oluyor. Kuveyt Türk, çam ağaçlarının yanı sıra doğal ortamda yaşayan canlıların besin temini için meyve ağaçlarını da toprakla buluşturuyor ve her türlü bakımını yapıyor.

“Kâğıt tasarrufumuzu yüzde 15 azalttık”

Kuveyt Türk Strateji, İK ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, “Kâğıtsız Şube Bankacılığı Projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla, yasal düzenlemelerin müsaade verdiği ölçüde geliştirmeler yaparak, şubelerde gerçekleştirdiğimiz birçok süreçte onayları dijital kanallardan alıyor, bu sayede kâğıt kullanımını azaltıyoruz. Bu projeyle hem müşterilerimize sunduğumuz tecrübe sürat kazanıyor hem de ağaçların kesilmesini önleyerek tabiata yarar sağlamış oluyoruz. Geçtiğimiz yıl Kâğıtsız Şube Bankacılığı Projesi kapsamında geliştirdiğimiz uygulamalarımız sayesinde, kâğıt tasarrufumuzu yüzde 15 oranında azalttık ve bu sayede yüzlerce ağacın kesilmesini önlemiş olduk. Buradan elde ettiğimiz birinci tasarrufla da yaşları 7-8 olan 500 ağacı toprakla buluşturduk” dedi.

“Kâğıtsız tasarrufumuz arttıkça yeni ağaçları tabiatla buluşturacağız”

Kâğıtsız Bankacılık Projesi’nin kapsamını genişletmeyi hedeflediklerini kaydeden Aslan Demir, “Hem şubelerimizde hem de genel müdürlük ünitelerimizdeki çalışmalarda mevzuata uygun bir biçimde kâğıtsız bankacılık uygulamalarını yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Ne kadar kâğıt tasarrufu sağlarsak tabiata da o kadar katkı sunmuş olacağız ve bu katkımızı ağaç dikerek artıracağız. Dikilen her ağacın elbette beşere yararı var lakin biz kâğıt tasarruflarımızı ağaca dönüştürürken yalnızca insanlara yarar sağlasın diye ağaçları toprakla buluşturmuyoruz. Her yeni ağaç başta hayvanlar olmak üzere canlı ve cansız varlıklara katkı sağlasın, onlarla uyumlu halde bir hayat sürsün, jenerasyonunu de devam ettirsin kanısıyla ağaçları toprakla buluşturuyoruz. Kâğıtsız Bankacılık uygulamalarımızı genişlettikçe ve kâğıt tasarrufumuzu artırdıkça yeni ağaçları toprakla buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)