Milletlerarası espor müsabakası “BİLGİ Cup eSailing 21”in kazananları muhakkak oldu

Milletlerarası espor müsabakası “BİLGİ Cup eSailing 21”in kazananları muhakkak oldu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yelken Kulübü, online yelken yarış platformu “Virtual Regatta” üzerinden düzenlediği “BİLGİ Cup eSailing 21 ...

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yelken Kulübü, online yelken yarış platformu “Virtual Regatta” üzerinden düzenlediği “BİLGİ Cup eSailing 21” aktifliğinin kazananları belirli oldu. Dünyanın dört bir yanından 22 üniversite ve 7 liseden toplam 75 atletin iştirakiyle gerçekleştirilen müsabakada yelken severler, Dünya Yelken Federasyonu tarafından tescilli oyun “VR- Inshore”da rekabet etti.

Dünyada ve ülkemizde her geçen gün tesirini artıran koronavirüs nedeniyle spor aktiflikleri çevrimiçi platformlara taşındı. Bu doğrultuda İstanbul Bilgi Üniversitesi Yelken Kulübü, online yelken yarış platformu “Virtual Regatta” üzerinden memleketler arası espor müsabakası “BİLGİ Cup eSailing 21”i düzenledi.

Dünyanın dört bir yanından öğrenciler yarıştı

İki gün süren yarışlarda University of California (UCLA), South Carolina University, Université de Kaç Côte D’Azur, Swiss Federal Institute of Technology Lausanne, Dokuz Eylül, Boğaziçi, Yeditepe ve Yıldız Üniversitesi üzere Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından öğrenciler katıldı. 22 üniversite ve 7 liseden toplam 75 sportmen müsabakaya kayıt yaptırdı. Bu sportmenlerin 12’si lise 63’ü üniversite öğrencisi olarak dikkat çekti. Yarışta oynanan oyun olan “VR- Inshore” oyunu, Dünya Yelken Federasyonu ve birçok ülkenin federasyonu tarafından onaylanmış ve tescillenmiş bir oyundu.

Yarışlar, dünyanın sayılı resmi espor canlı yayın kanallarından biri olan eSailingTv’nin hesapları üzerinden canlı olarak tüm dünyaya yayınlandı. Yayıncının CEO’su Thomas Bjørn-Lüthi, yaptığı konuşmasında, “BİLGİ Cup’ta sizlerle buluşmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Bu turnuva dünya çapında gerçekleştirilen birinci üniversite turnuvası olması açısından büyük değer taşıyor. Dünya şampiyonaları, ülkelerin lokal ulusal yarışları, Americas Cup yarışlarını yorumlayan bir kurum olan eSailingTv olarak bizler de birinci defa bir üniversite turnuvasında yer almanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Yarışların kazananları Türkiye üniversitelerinden oldu

Yarışların birincisi Sabancı Üniversitesi’nden Kaan Mazlumca oldu. Birinciye Helly Hansen Polar ve Sport Works 200 TL ikram çeki verildi. İkinci olan İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisi Umut Efe Alpkoçak’a Helly Hansen Polar ve Sport Works 100 TL armağan çeki takdim edildi. Yarışın üçüncü kazananı ise İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunu Yaşar Tabiat Arıbaş oldu. Kendisine Helly Hansen Polar armağan edildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)