Toplumsal risk farkındalığını artırmayı amaçlayan Allianz Teknik çocuklarla buluşuyor

Toplumsal risk farkındalığını artırmayı amaçlayan Allianz Teknik çocuklarla buluşuyor

Toplumsal risk farkındalığını artırmayı amaçlayan Allianz Teknik çocuklarla buluşuyor Allianz Teknik sarsıntı konusundaki farkındalık ...

Toplumsal risk farkındalığını artırmayı amaçlayan Allianz Teknik çocuklarla buluşuyor

Allianz Teknik sarsıntı konusundaki farkındalık çalışmaları kapsamında çocuklarla bir ortaya geliyor. Allianz Türkiye’nin Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle hayata geçirdiği “Allianz Teknik Çocuklarla Buluşuyor” projesi kapsamında 19, 20, 21, 22 Nisan tarihlerinde, İstanbul, İzmir, Erzincan ve Van vilayetlerindeki çocuklara yönelik çevrimiçi atölyeler düzenleniyor.

Allianz Türkiye’nin zelzele ve yangın konusunda toplumsal risk farkındalığını artırmaya katkıda bulunma gayesiyle hayata geçirdiği Allianz Teknik, çocuklarla bir ortaya geliyor. Ülkenin dört bir yanındaki ilköğretim çağı çocuklarını nitelikli eğitim takviyesiyle buluşturan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliğiyle gerçekleştirilen “Allianz Teknik Çocuklarla Buluşuyor” projesi, 10 yaşın üstündeki çocuklarda sarsıntı farkındalığını artırmayı amaçlıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında başlatılan proje kapsamında 19, 20, 21 ve 22 Nisan tarihlerinde İstanbul, İzmir, Erzincan ve Van vilayetlerindeki çocuklarla çevrimiçi atölyeler düzenleniyor.

Türkiye’nin karşı karşıya olduğu birinci 10 risk ortasında yer alan sarsıntı ve yangın konusunda atılabilecek en değerli adımın, risk meydana gelmeden tedbir alabilmek olduğunu vurgulayan Allianz Türkiye CEO’su Tolga Gürkan, “Bunu da hem kişisel hem de kurumsal farkındalıkla gerçekleştirebiliriz. Allianz Teknik ile 1 yılı aşkın müddettir toplumsal farkındalığı artırma gayesiyle çalışmalar yürütüyoruz. Farkındalık çalışmalarına gelecek kuşaklarımızı dahil etmenin kıymetinden yola çıkarak TEGV ile ‘Allianz Teknik Çocuklarla Buluşuyor’ projesini hayata geçiriyoruz. Proje kapsamında sarsıntı bölgelerinde yaşayan çocuklarımıza zelzelenin tarifi, zelzele şuuru ve hakikat davranış kuralları ile zelzelede binaların nasıl davrandığına ait bilgiler aktarıyoruz. Çocuklarımızdan büyük ilgi gören atölye çalışmalarını geliştirerek sürdürmeyi planlıyoruz” formunda konuştu.

Zelzeleyle ilgili temel bilgiler aktarıldı

Program kapsamında çocuklara; “Deprem nedir?”, “Deprem neden olur?”, “Türkiye’nin depremselliği”, “Deprem şuuru neden değerlidir?”, “Deprem sırasında neler yapmalıyız, neler yapmamalıyız?”, “Evlerimizde nelere dikkat etmeliyiz?”, “Evlerimizdeki eşyalarımızı sabitlemenin önemi”, “Simülatör deneyimleme / çök-kapan-tutun duruşu”, “Deprem sonrasında nelere dikkat etmeliyiz?”, “Binalarımız zelzele sırasında nasıl davranır?”, “Binalarımızın zelzele yönetmeliğine uygun olarak tasarlanmasının önemi” başlıkları altında bilgiler aktarılıyor. Zelzele bölgelerinde yaşayan çocuklara Allianz Teknik çeşidi eşliğinde çevrimiçi düzenlenen atölye çalışmalarında ayrıyeten temel yapısal tasarım kuralları oyuncak kullanılarak anlatılıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında başlatılan proje kapsamında ayrıyeten Allianz çalışanları ve acentelerinin 10 yaş üstü çocukları için de özel bir oturum düzenleniyor.

20’nin üzerinde kurum ve kuruluştan yaklaşık 1000 şahsa eğitim verildi

Türkiye’nin birinci akredite sarsıntı ve yangın merkezi olan Allianz Teknik’te sanayiye yönelik yürütülen zelzele ve yangın testlerinin yanı sıra sertifikasyon ve eğitim programları hayata geçirilirken, profesyonel risk danışmanlık hizmeti veriliyor. Meslek kuruluşları ve üniversitelerle birlikte hareket ederek kamuya ve özel kesime nitelikli teknisyen ve mühendisler yetiştirilmesine de katkıda bulunuluyor. Allianz Teknik’te bugüne kadar 20’nin üzerinde kurumdan 1000’e yakın şahsa eğitim verildi. Gelecek kuşaklarda farkındalık yaratılması için de “Allianz Teknik Çocuklarla Buluşuyor” projesi hayata geçirildi. Eğitimlere katılamayanlar için ise allianzteknik.com.tr adresinde sanal tıp oluşturuldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)