TÜRKÇİMENTO’nun Düzenlediği Dalın Birinci Sanal Konferans ve Fuarı Devam Ediyor

TÜRKÇİMENTO’nun Düzenlediği Dalın Birinci Sanal Konferans ve Fuarı Devam Ediyor

Yeni teknoloji kullanımı ve dijitalleşme alanında öncülük etmeyi amaçlayan TÜRKÇİMENTO, 20-21 Nisan 2021 tarihleri ortasında bölümün birinci ...

Yeni teknoloji kullanımı ve dijitalleşme alanında öncülük etmeyi amaçlayan TÜRKÇİMENTO, 20-21 Nisan 2021 tarihleri ortasında bölümün birinci sanal konferans ve fuarı “DIGITALCEM”i gerçekleştiriyor. TÜRKÇİMENTO İdare Konseyi Lideri Dr. Tamer Latife açılış konuşmasında dala inovatif fikir ile taraf vermeyi hedeflediklerini lisana getirdi

Çimento dalının çatı birliği TÜRKÇİMENTO’nun yeni teknoloji kullanımı ve dijitalleşme alanında öncülük etmek emeliyle düzenlediği, bölümün birinci sanal konferans ve fuarı “DIGITALCEM” 20-21 Nisan 2021 tarihleri ortasında yapılıyor.

DIGITALCEM’in açılışında konuşan TÜRKÇİMENTO İdare Konseyi Lideri Dr. Tamer Latife, bölüme inovatif niyet ile taraf vermeyi hedeflediklerini belirterek, şunları söyledi:

“TÜRKÇİMENTO olarak içerisinde bulunduğumuz pandemi ile yaşanan dönüşüm ve belirsizlik ortamında daha inovatif düşünerek zorlukların üstesinden gelmeyi hedefliyoruz. DIGITALCEM etkinliğimizle de stratejik önceliklerimizden olan dijitalleşme alanında inovatif düşünerek, içerisinde bulunduğumuz kaidelerde daha fazla etkileşime imkan sağlamak hedefiyle bir unsur imza atıyoruz. Bu öncelik doğrultusunda yeni teknoloji kullanımı ve inovasyonun takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

Kesimin Karbon Yol Haritası Yıl Sonunda Açıklanacak

Birlik olarak sürdürülebilirliğin üstlenilen en kıymetli sorumluluklardan biri olduğunun altını çizen Dr. Tamer Latife, TÜRKÇİMENTO olarak dalımızın sürdürülebilirlik çerçevesindeki çalışmalarına öncü olma maksadıyla Avrupa Birliği iklim ve etraf siyasetlerini, Türkiye çimento kesiminin ahenk sürecini de yakından takip ediyoruz. Bu kapsamda 2020 yılı sonunda “Türk Çimento Bölümü Karbon Yol Haritası” projesini başlattık. Türkiye’deki neredeyse tüm çimento fabrikalarının sera gazı salım datalarını inceleyip, Türkiye’ye dalın yol haritasını sunacağız” dedi.

“Gelecek için Sürdürülebilir Türk Çimentosu” ana teması ile düzenlenen bu yeni program serisinin alt tema başlıkları; Çimento Bölümü Sürdürülebilirlik Yaklaşımları, Döngüsel İktisat, Yeşil Eser Çerçevesinde Sürdürülebilir ve Rekabetçi Üretim, Güçte Yeşil Dönüşüm, Dijital Çimento, Yeşil Çimento, Gelişen Teknolojiler ve İnovasyon olarak belirlendi. Aktiflik yalnızca kayıtlı iştirakçilerin giriş yapabileceği dijital platform üzerinden devam ediyor.

Ulusal – memleketler arası iştirakçiler ve firmalar ile Türkiye çimento dalı yetkililerini platformda bir ortaya getiren DIGITALCEM etkinliğinde stantla yer alan 22 firma ve toplamda 332 iştirakçi yer alıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)