Uygun parti vilayet lideri Faruk Erkan, Gençlere seslendi

Uygun parti vilayet lideri Faruk Erkan, Gençlere seslendi

“GÜNEŞLİ GÜNLER YAKIN” YETERLİ Parti Burdur Vilayet Lideri Faruk Erkan, yazılı bir açıklama yaparak gençlere seslendi. Erkan, “Çareyi yurt ...

“GÜNEŞLİ GÜNLER YAKIN”

YETERLİ Parti Burdur Vilayet Lideri Faruk Erkan, yazılı bir açıklama yaparak gençlere seslendi. Erkan, “Çareyi yurt dışında arayan gençlerimiz için deva olacağız. Güneşli günler yakın” dedi.

Türk gençlerin yurt dışına gitmek için çabalaması son günlerde Türkiye gündeminin kıymetli mevzularından biri haline geldi. Bilhassa toplumsal medyada gençler ortasında bahis üzerine yazışmalar ve paylaşımlar daima yapılıyor. Mevzuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak Burdurlu gençlere seslenen UYGUN Parti Burdur Vilayet Lideri Faruk Erkan, gençler için umut olacaklarını söz etti. Erkan’ın açıklamasında şu sözler yer aldı:

“ÇAREYİ YURT DIŞINA KAÇMAKTA BULUYORLAR”

“Görüyoruz ki gençlerimizin hiç umudu kalmadı. Devayı yurt dışına kaçmakta buluyorlar. İşsizlik, hayat kuralları, siyasi baskılar, pandemi, toplumsal problemler hepsi üst üste gelince, gençler ortasında Türkiye’ye karşı bir hal oluştu. Haklılar, bu türlü bir ortamda hayatının en hoş yıllarını geçirmek çok makus bir durum. Gezip dolaşman gereken vakitte gerek ekonomik gerekse toplumsal ve sağlık problemleri yüzünden hayatlarını konutta geçirmek herkes için çok sıkıntı. Biz gençlerimizin problemlerinin ve isteklerinin farkındayız. Yurt dışındaki akranlarının yaşantılarını gördükten sonra Türkiye’deki yaşantıyı sorguluyorlar.”

“YETER Kİ UMUDUNUZU KAYBETMEYİN”

“Ancak ben YETERLİ Parti Burdur Vilayet Lideri olarak Burdur’umuzun gençlerimize umut vermek istiyorum. Devayı yurt dışında arayan gençlerimiz için deva olacağız. Yeni iş ve istihdam alanları açarak, Türkiye’nin memleketler arası arenada tekrar saygın bir ülke haline getirerek, gençlerin kültürel ve toplumsal yaşantılarına dayanak verecek projeler üreterek, hukukun üstünlüğünü ve tabir özgürlüğünü tekrar temin ederek onlar için Türkiye’yi şekillendireceğiz. Bizim her gencimiz pahalı, yetişmiş insanlarımızın ülkeden gitmesi, Türkiye’nin geleceğinin kararması demektir. Emin olsunlar ki muhtaçlık duydukları her şeyi; eğitimde, iktisatta, sosyal-kültürel alanda karşılayacağız. Kâfi ki umudunuzu kaybetmeyin. Güneşli günler yakın.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)