Selçuk Üniversitesi eğitimle ilgili yeni kararını verdi

[ad_1]

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremin ardından üniversiteler ikinci duyuruya kadar eğitimlerine uzaktan kararı vermişti. Son olarak Selçuk Üniversitesi eğitimle ilgili yeni kararını açıkladı.

Selçuk Üniversitesi eğitim öğretimle ilgili yeni bir karar aldı. Üniversiteden yapılan açıklama şu şekilde oldu: SELÇUK ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARI

KARAR 2023-22: Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 17.02.2023 tarihli ve E-75850160-301.01.01-12552 sayılı yazısı ile bildirilen Yükseköğretim Genel Kurulu kararları uyarınca Üniversitemizde 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi’nde eğitim ve öğretimin yapılmasına ilişkin uygulanacak usul ve esasların aşağıda belirtildiği şekilde olmasının uygun olduğuna oy birliği ile karar verildi.

Üniversitemizde her bir diploma programında “Yükseköğretim Kurumlarında Uzaktan Öğretime İlişkin Usul ve Esaslar” kapsamında (6. maddedeki %30 kısıtlaması dikkate alınmaksızın) gerekli bilgi, beceri ve yetkinlikleri kazandıracak önlemleri alarak ilgili programın çevrim içi/eş zamanlı veya çevrim dışı/eş zamanlı olmayan uzaktan öğretim yöntemleri kullanılacaktır.

Tıp Fakültesinin 4, 5 ve 6. sınıflarında, Diş Hekimliği Fakültesinin 4 ve 5. sınıflarında, Veteriner Fakültesinin 5. sınıfında eğitimler yüz yüze yapılacaktır. Bu sayılan sınıfların dışındaki sınıflarda eğitimler uzaktan eğitim ile yapılacaktır.

Eczacılık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu, Teknoloji Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu vs. akademik birimlerimizde klinik, staj, iş yeri eğitimi, işletmede mesleki eğitim ve öğretmenlik uygulaması gibi tamamen uygulamalı olan dersler yüz yüze yapılacaktır.

Lisansüstü programlarda teorik dersler uzaktan eğitim ile, uygulama ve laboratuvar faaliyetleri ise yüz yüze eğitim ile yapılacaktır.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*